SESAM'IN GURUR KAYNAĞI SÜMEYYE BOYACI

SESAM Sorumlu Hekimi Tuğba Kocahan ve Dr. Fizyoterapist Bihter Akınoğlu’nun özel ilgisi, önerileri ve yönlendirmeleriyle müsabakalara hazırlanan Milli gurur Sümeyye Boyacı, Dublin'de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'ye altın madalya kazandırarak SESAM’ın da gurur kaynağı oldu.

18 AĞUSTOS 2018


SESAM’daki tüm imkanlardan faydalanan Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’nın ilk olarak 2016 Rio Paralimpik Olimpiyat Oyunlarına hazırlık kampında, sağlık ve performans testleri gerçekleştirildi. Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı’nın göze çarpan yeteneği Boyacı’nın, daha sonra da Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığında sağlık ve performans testleri belli aralıklarla tekrarlandı. 

Son olarak 1-3 Ağustos 2018 tarihlerinde SESAM’da sağlık ve performans testleri uygulanan Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı’na  tavsiyelerde bulunan Dr. Fizyoterapist Bihter Akınoğlu, Sümeyye Boyacı’nın; ekstremite, gövde kas kuvveti ve kas kuvvet oranlarının çok iyi durumda olduğunu farkettiğini ve buna göre yönlendirmeler yapıldığını belirterek;  “Sümeyye’nin kas kuvveti başarılı bir erkek sporcumuzla eşit durumda diyebilirim. Oldukça önemli bir avantaj bu. Yalnızca heyecanını kontrol etmesiyle ilgili sorun yaşıyordu. Spor psikoloğumuzla bir süre seanslara da girdi. Biz test sonuçlarına göre başarının geleceğine emindik diyebiliriz. Sümeyye’de bizi yanıltmadı.” Diye konuştu.