“ŞAMPİYONLUĞUMDA SESAM’IN KATKISI BÜYÜK!”

Dünya şampiyonu başarılı tekvandocu Nur Tatar, şampiyon olmasında Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın katkılarından bahsetti.

10 KASIM 2017
“ŞAMPİYONLUĞUMDA SESAM’IN KATKISI BÜYÜK! ”

Dünya şampiyonu başarılı tekvandocu Nur Tatar, şampiyon olmasında Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın katkılarından bahsetti.

16 yaşından beri SESAM’da verilen hizmetlerden faydalanan 25 yaşındaki başarılı sporcu Nur Tatar, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın spor yaşamına etkilerinden bahsederken;

“Çok uzun zamandır Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına geliyorum.  Sağlık taramalarım ve tedavilerim burada çok iyi bir şekilde gerçekleştiriliyor ve tedavi sürecim takip ediliyor. Bir sporcunun ihtiyacı olan her şey mevcut; hekim, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist… Milli sporcuların en büyük kaygılarından biri, herhangi bir sakatlık durumunda yanlış tedavi uygulanması ve bilinçsiz verilen ilaç tedavileri ile tüm spor hayatını sarsacak uygulamaların yapılmasıdır. Güven çok önemli. Bu nedenle SESAM bizim için büyük bir nimet. Daire Başkanımız Dr. Adnan Hasanoğlu, bir hekim ve doping konusunda çok hassas olması bana çok güven veriyor” şeklinde konuştu.

2012 Londra Yaz Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya, 2016 Rio Yaz Olimpiyat Oyunlarında ise bronz madalya kazanan Tatar; “2012 Londra Olimpiyat Oyunları elemelerinden önce ciddi bir sakatlık yaşadım. Ayrıca ciddi bir kansızlığım vardı. Bu süreçte tüm tedavimi SESAM Sorumlu Hekimi Dr. Tuğba Kocahan planladı ve takip etti. Bir buçuk ay SESAM’da tedavi gördüm.  Onların sayesinde sakatlığım kısa sürede iyileşti, kansızlığım düzeldi, ayrıca beslenme hatalarımı düzelttiler. Bu sayede Londra’da bayrağımızı göndere çekmeyi başardım“ dedi.

Güney Kore'de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda dünya şampiyonu olan Nur Tatar; “Dünya şampiyonu olduysam ülkeme başarılar kazandırdıysam bunda Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın katkısı çok büyük, hepsi ailem gibi oldu, o kadar iyi yürekliler ki o sıcaklıkları bile yetiyor insana” diyerek sözlerini tamamladı.